chinkier تخصصی اعتبار اجرای طرح بیمارستان

chinkier: تخصصی اعتبار اجرای طرح بیمارستان تخصیص اعتبار تکمیل بیمارستان بخش سلامت تحول نظام

گت بلاگز اقتصادی دامداران چشم به راه وعده کارخانه‌های لبنی هستند

طی سال‌های گذشته بی مهری فراوانی به دامداران شده است هم اکنون انتظار می‌رود که با پرداخت یارانه صادراتی قیمت خرید شیر خام از دامداران زیاد کردن یابد.

دامداران چشم به راه وعده کارخانه‌های لبنی هستند

به گزارش خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، سال هاست که عنوان تخصیص داده شده است یارانه صادرات لبنیات به کارخانه های لبنی جهت زیاد کردن قدرت مسابقه در بازارهای صادراتی و زیاد کردن سرانه مصرف مطرح است که بالاخره بخشی از یارانه صادراتی به کارخانه های لبنی صادرکننده پرداخت شد.
با وجود آنکه طی سال های گذشته بی مهری فراوانی به دامداران شد هم اکنون انتظار می رود که با پرداخت یارانه صادراتی قیمت خرید شیر خام از دامداران زیاد کردن یابد.

عبارات مهم : تجارت

حال جهت اطلاع از آخرین اوضاع مشوق صادراتی و قیمت خرید شیر خام به سراغ مسئولان مربوطه رفتیم:
احمد مقدسی مدیر انجمن صنفی گاوداران در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گفت: تاکنون حدود ۴۴ میلیارد تومان از مشوق های صادراتی در دو نوبت به کارخانه های لبنی صادرکننده پرداخت شده است است.
وی از کم شدن قیمت خرید ۵۰ الی ۱۰۰ تومانی هر کیلو شیر خام طی چند ماه اخیر از دامداران خبر داد و افزود: اگرچه با دریافت مشوق صادراتی کارخانه های لبنی قول دادند که قیمت را به روال سابق برگردانند، ولی تاکنون خبری نیست.
مقدسی ادامه داد: با رونق صادرات محصولات لبنی انتظار می رود که کارخانه ها نسبت به اجرای مصوب قیمت خریدهر کیلو شیر خام از دامداران اقدام نمایند.
رئیس انجمن صنفی گاوداران با انتقاد از کم کردن سرانه مصرف لبنیات بیان کرد: تا آخر برنامه ششم سرانه مصرف لبنیات باید به ۱۶۰ لیتر برسد و این درحالی است که هم اکنون این رقم ۶۰ لیتر است از این رو به دولت پیشنهاد داده ایم که به جای خرید توافقی این میزان بودجه را در اختیار وزارت جهاد قرار دهد تا با خرید تضمینی از دامداران و عوض کردن الگوی مصرف همزمان با توزیع شیر مدارس سرانه مصرف زیاد کردن یابد.
*** زیاد کردن قیمت خرید شیر خام در راه است
محمدرضا گنجی مدیرعامل اتحادیه تعاونی های لبنی در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گفت: طی چند روز گذشته فاز دوم مشوق صادراتی با ارزش ۲۴ میلیارد تومان دیگر به حساب کارخانه واریز شده است است.
وی افزود: با پرداخت مشوق صادراتی امکان جذب هر چه زیاد شیر از سوی واحد ها وجود دارد به طوریکه در سال گذشته شاهد شیر مازاد روی دست دامداران نبودیم.
گنجی با اشاره به تاثیر مشوق صادراتی بر قیمت شیر خام از دامداران گفت: اگرچه قیمت خرید شیر خام از دامداران تابع عرضه و تقاضا هست، ولی در صورت استمرار پرداخت مشوق صادراتی در امسال قیمت خرید شیر خام از دامداران زیاد کردن می یابد.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: تجارت | لبنیات | خبرنگار | کارخانه | کشاورزی | روز گذشته | پرداخت یارانه | اقتصادی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog