chinkier تخصصی اعتبار اجرای طرح بیمارستان

chinkier: تخصصی اعتبار اجرای طرح بیمارستان تخصیص اعتبار تکمیل بیمارستان بخش سلامت تحول نظام

گت بلاگز بین‌الملل اتحاديه اروپا به تعهداتش راجع به ترکيه عمل نکرده است / اردوغان

رئیس جمهور ترکیه مدعی شد اتحادیه اروپا به تعهدات خود در مورد این کشور عمل نکرده هست.

اتحاديه اروپا به تعهداتش راجع به ترکيه عمل نکرده است / اردوغان

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان؛ رجب طیب اردوغان مدیر جمهور ترکیه گفت: اتحادیه اروپا به تعهداتش راجع به ترکیه عمل نکرده هست.
به گزارش رویترز لایو، اردوغان افزود: دمکراسی به معنای همکاری مردم در دولت هست. دمکراسی به معنای حاکمیت یک فرد نیست. دمکراسی نمی تواند به معنای حاکمیت یک فرد باشد.
در اوایل ماه ژوئیه گذشته ما شاهد تلاش جهت کودتا بودیم. بیش از دویست نفر کشته شدند. بیش از دو هزار نفر زخمی شدند. زمانی که من از مردم کشورم خواستم که به خیابانها بیایند آنها بدون تاخیر راهی خیابانها و میادین شهرها شدند.
من همراه آنها در خیابانها و میادین بودم. اعضای خانواده شهدا و زخمی های این کودتا زمانی که من راجع به همه پرسی صحبت کردم حاضر بودند. آنها گفتند که نمی خواهند که خون اعضای خانواده آنها پایمال شود و آنها خواهان وضع دوباره مجازات اعدام هستند.
من به آنها گفتم که این تصمیمی است که مردم ترکیه باید راجع به اظهار نظر و تصمیم گیری کنند. این صدای مردم کشور من هست. احزاب ترکیه باید خواست مردم را در پارلمان ارائه کنند و آن وقت اگر پارلمان در این رابطه تصمیمی بگیرد و آن وقت این تصمیم به من ارائه شود آن وقت من آن را تایید خواهم کرد لیکن این خواست و درخواست مردم کشور من است.
دمکراسی خواست و صدای مردم هست. ما همچنین می توانیم همه پرسی دیگری برگزار کنیم و عنوان وضع مجدد مجازات اعدام را به همه پرسی بگذاریم. اگر مردم به نفع وضع مجدد مجازات اعدام رای دهند آن وقت من به خواست مردم احترام خواهم گذاشت.
شمار کشورهایی که هم اکنون مجازات اعدام در آنها وجود دارد بسیار زیاد از کشورهایی است که مجازات اعدام در آنها برداشته و از بین بردن شده است هست. مدیر جمهور ترکیه افزود: من راجع به کشورهایی که مجازات اعدام وجود دارد صحبت می کنم لیکن آنها عضو اتحادیه اروپا نیستند.
این گام هنوز در ترکیه برداشته نشده هست. ترکیه پنجاه و چهار سال قبل درخواست عضویت در اتحادیه اروپا را داد و در این مدت ما در آستانه پیوستن به این اتحادیه منتظر گذاشته شده است ایم.
اعضای اتحادیه اروپا هرگز به قول های خود در برابر ترکیه عمل نکرده اند. آنها روراست نبوده اند. در شش سال اخیر ما شاهد ورود میلیونها آواره از عراق و سوریه بوده ایم. آنها مهمان ما هستند. در برابر این فجایع، اتحادیه اروپا تنها در ماه ژوئیه دو هزار و شانزده سه میلیارد یورو تخصیص داده شده است داد ولی این عنوان هرگز عملی نشد.
حتی آنها سه میلیارد دیگر هم تخصیص داده شده است دادند ولی این کمک هم به ما داده نشد.ما تنها بیش از هفتصد میلیون یورو دریافت کردیم. کمیساریای عالی پناهندگان شرکت ملل هم بیش از چهارصد میلیون دلار به امر کمک رسانی تخصیص داده شده است داده است.
ما تاکنون درکنار شرکت های غیر دولتی در ترکیه بیش از بیست و پنج میلیارد یورو هزینه کرده ایم.لطفا توجه داشته باشید که ترکیه میزبان میلیونها آواره است ولی اتحادیه اروپا هر لحظه از عمل به مسئوولیتهایش امتناع کرده است و همچنان به انتقاد های خود از ترکیه ادامه می دهد.اما با این وجود ما در نگهداری از مهمانان خود در ترکیه شکیبا بوده ایم.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: اروپا | اعدام | ترکیه | مجازات | بین الملل | ترکیه | رجب طیب اردوغان | رئیس جمهور

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog