chinkier تخصصی اعتبار اجرای طرح بیمارستان

chinkier: تخصصی اعتبار اجرای طرح بیمارستان تخصیص اعتبار تکمیل بیمارستان بخش سلامت تحول نظام

گت بلاگز بین‌الملل انتقاد از بیانیه کاخ سفید راجع به حملات پایتخت کشور عزیزمان ایران در نشست خبری وزارت خارجه آمریکا

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در تصویر العمل به خبرنگاری که از نامناسب و جهت دار بودن بیانیه تسلیت کاخ سفید راجع به حملات تروریستی پایتخت کشور عزیزمان ایران پرس

انتقاد از بیانیه کاخ سفید راجع به حملات پایتخت کشور عزیزمان ایران در نشست خبری وزارت خارجه آمریکا

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان به نقل از صدای آمریکا، در نشست خبری وزارت خارجه آمریکا، خبرنگاری راجع به حملات تروریستی در کشور عزیزمان ایران پرسید وگفت: پرسش من راجع به بیانیه کاخ سفید در مورد حملات تروریستی در کشور عزیزمان ایران است که داعش مسئولیت آن را برعهده گرفت. وزارت امور خارجه آمریکا بیانیه خود را صادر کرد. آیا به نظر شما لحن و محتوای بیانیه کاخ سفید مناسب بود آن هم بعد از حمله ای که باعث کشته شدن دوازده نفر شد؟
هیثر نوئرت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: فکر می کنم، وزارت امور خارجه و کاخ سفید هر دو خبر تسلیت ارزش به مردم کشور عزیزمان ایران را اظهار کردند. تروریسم چیزی است که ما در وطن مان تجربه کرده ایم و بسیاری از کشورها آن را تجربه کرده اند. انتشار بیانیه ای که خبر تسلیت ما را اظهار کرد فقط یک امر معمول هست. این یک نمونه دیگر از این مسئله است که آیا کشور ما و دیگر کشورها باید متحد باشند و با یکدیگر کار کنند و تروریسم را شکست دهند.

عبارات مهم : ایران

خبرنگار گفت: شما می دانید که منظور من چیست یعنی در بیانیه کاخ سفید چه چیزهایی اضافه بود و اساسا به صورت تلویحی اعلام کرد کشور عزیزمان ایران دولت حامی تروریسم هست، جمله اش این بود که« دولت های حامی تروریسم این ریسک را دارند که قربانی شرارتی شوند که مروج آن هستند». اساسا این جمله معنی تلویحی اش این است که آنها(ایرانی ها) مستحق این حمله بودند. آیا وزارت خارجه اعتقاد است در پی چنین فاجعه ای بیان چنین جمله ای مناسب است؟
هیثر نوئرت در پاسخ به این اشکال دقیقی که خبرنگار از بیانیه کاخ سفید گرفته بود گفت: من نمی خواهم از طرف کاخ سفید اظهار نظر کنم ولی به نظر من ، وزارت خارجه و کاخ سفید هر دو، نگرانی های ما و تسلیت ما را به مردم کشور عزیزمان ایران اظهار کردند.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: ایران | بیانیه | آمریکا | ایرانی | تروریسم | ایرانی ها | صدای آمریکا | وزارت خارجه | حملات تروریستی | وزارت امور خارجه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog